Ene, due, rabe...

Ene, due, rabe... nauka przez zabawę

Taki tytuł miała innowacja pedagogiczna realizowana w klasie pierwszej w roku szkolnym 2009/2010. Zaproponowany program był uzupełnieniem i wzbogaceniem obowiązującego programu nauczania. W atrakcyjnej formie wspierał i rozwijał wszechstronną aktywność uczniów. Tę myśl oddaje najlepiej maksyma "uczyć - bawiąc". Dzięki zabawie mały człowiek uczy się i poznaje w sposób naturalny otaczającą rzeczywistość. Zabawa to bardzo ważny element edukacji i terapii, pozwalający wielozmysłowo poznawać świat i doskonalić umiejętności we wszystkich obszarach rozwojowych.

A praktycznie - dzieci wykonywały działania rytmiczne, plastyczne, a to wszystko - słuchając muzyki. Uzupełnieniem nakreślonych wzorów było naklejanie modeli związanych z tematem wiodącym z wykorzystaniem origami płaskiego lub przestrzennego. Powstałe prace były oryginalne, wszystkie bez wyjątku piękne. Wprowadzone zabawy i ćwiczenia do tego stopnia zafascynowały dzieci, że głównym tematem listów do Mikołaja był zakup książeczek z origami!
Chociaż czas wdrażania innowacji się skończył, do sposobu pracy będziemy wracać niejednokrotnie. Dla zainteresowanych - pracowaliśmy według systemu "Edukacja przez ruch" autorstwa Doroty Dziamskiej.
Autor programu innowacji: Bogusława Arkuszyńska

Następny Następny
 
(1/14):
 
(2/14):
 
(3/14):
 
(4/14):
 
(5/14):
 
(6/14):
 
(7/14):
 
(8/14):
 
(9/14):
 
(10/14):
 
(11/14):
 
(12/14):
 
Galernik - Jak zrobić galerię zdjęć - Twoja własna Internetowa Galeria Zdjęć - Kreator - Publikowanie - Tworzenie - GIF, JPG, PNG