GLOBE-GAMES'2009

Było ciepłe popołudnie 1 czerwca 2009r. Wraz z rodzicami i panem Tomaszem Czyżem oczekiwaliśmy na pociąg, który miał nadjechać około godziny 19.00. Naszym celem była miejscowość Międzyzdroje, gdzie w tym roku szkolnym miały się odbyć GLOBE GAMES.

Po ulokowaniu się w wagonie, ruszyliśmy w 16-godzinną podróż. Do Międzyzdrojów dotarliśmy następnego dnia o godzinie 11.00. Potem udaliśmy się do ośrodka ,,Pod Topolami”, gdzie w recepcji dokonaliśmy formalności. Każdy z uczestników otrzymał identyfikatory, koszulki, czapki, a także i mapy Międzyzdrojów i okolic.

Pierwszym etapem wyprawy było zwiedzanie muzeum, gdzie zostaliśmy uroczyście przywitani przez pana burmistrza. Następnie organizatorzy przedstawili nam plany najbliższych dni. Na środę i czwartek zostały przygotowane bardzo ciekawe trasy, które przechodziły przez plaże, miasto, lasy. W czasie tego wędrowania każda grupa miała dojść do wyznaczonych stanowisk, w których czekały przygotowane zadania. Pogoda nie zawsze dopisywała, jednak chęć rywalizacji mobilizowała do pokonania wszystkich przeszkód.

W czwartek o godzinie 20.00 nastąpiło uroczyste zakończenie programu ,,Globe Games 2009". Wszyscy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników konkursu. Nasza grupa, czyli uczniowie z Rudnej Wielkiej, Sułowa i Sochaczewa, zajęła 3 miejsce. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W piątkowy poranek wyruszyliśmy jeszcze nad Jezioro Turkusowe, skąd mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki. Popołudnie przeznaczyliśmy na zakupienie pamiątek i zwiedzenie okolic Międzyzdrojów. Gdy nastał wieczór, udaliśmy się na stację, skąd odjechaliśmy pociągiem zmierzającym do Rzeszowa.

Wycieczka ta była wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem. Na pewno przygoda ta pozostanie na długo w naszej pamięci.

Sabina Stec, klasa I b

Uczestnicy GLOBE GAMES 2009

z Gimnazjum nr 5 w Rudnej Wielkiej: Sabina Stec, Małgorzata Rykała, Przemysław Jamrogowicz, Adrian Pałka.

Opiekun: Tomasz Czyż

(1/5): (2/5): (3/5): (4/5):
(5/5):
Galernik - Twoja własna Internetowa Galeria Zdjęć - Kreator - Publikowanie - Tworzenie - GIF, JPG, PNG