Uczniowie z Rudnej Wielkiej "odkrywają świat"

Uczniowie szkoły podstawowej, pod opieką pani Doroty Szeteli i pani Agaty Micał, wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Skarby ziołowej apteki", który był częścią konkursu "Młodzi badacze odkrywają świat" zorganizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa. Młodzi badacze poznawali zioła, następnie zbierali je i suszyli w przygotowanej przez siebie suszarni. Zebrany materiał posłużył do przygotowania "ziołowych saszetek", które uczniowie prezentowali rodzicom podczas zebrania wywiadowczego.
Efekty naszej pracy doceniło jury konkursu i przyznało nam jedną z głównych nagród: zestaw pomocy dydaktycznych o wartości 1 000 zł. Otrzymaliśmy m.in.: walizkę Ekobadacza do obserwacji przyrody, badania wód i ph gleb, zestaw pomiarowy - precyzyjną wagę oraz zewnętrzną stację pogody, zestaw badawczo-obserwacyjny i elektroniczną wagę laboratoryjną. Dotarł do nas również zestaw eksperymentalny "Energia Odnawialna wody-wiatru-słońca", który już wykorzystaliśmy podczas realizowania projektu "Dbajmy o przyszłość odnawialnych źródeł energii".
Pomoce naukowe, które otrzymaliśmy, wzbogaciły bazę dydaktyczną szkoły. Uczniowie korzystają z nich podczas lekcji i zajęć dodatkowych, co sprawia, że możemy skutecznie, a co najważniejsze, w ciekawy sposób, realizować podstawę programową.
Agata Micał
 
(1/13):
(2/13):
(3/13):
(4/13):
(5/13):
(6/13):
(7/13):
(8/13):
(9/13):
(10/13):
(11/13):
(12/13):
(13/13):
 
Galernik - Jak zrobić galerię zdjęć - Twoja własna Internetowa Galeria Zdjęć - Kreator - Publikowanie - Tworzenie - GIF, JPG, PNG